Wynajem wózków widłowych – jak wybrać dobrą wypożyczalnię?

Potrzebny wózek widłowy? Nie trzeba wcale kupować go na własność. Alternatywa to wynajem, z którego można skorzystać w przystępnych cenach. Czym warto się kierować, wybierając odpowiednią wypożyczalnię wózków jezdniowych podnośnikowych? Sprawdź przed skorzystaniem z oferty!

  1. Flota wypożyczalni

W wypożyczalniach prowadzących wynajem wózków widłowych można skorzystać z najmu sprzętu różnego typu, co powoduje, że można także dopasować go do konkretnych wymagań oraz miejsca zastosowania.

 

Rodzaje wózków widłowych w ofertach wypożyczalni:

  • wózki widłowe z silnikami elektrycznymi – przeznaczone do używania w obiektach
  • wózki widłowe z silnikami spalinowymi diesla – mogą być używane wyłącznie na zewnątrz ze względu na emisję spalin
  • wózki widłowe z napędem na gaz – z powodu niskiej emisji można korzystać z nich także wewnątrz obiektów

 

  1. Usługi w ramach oferty

W przypadku osób chcących uzyskać wózki widłowe wynajem jest korzystną ofertą nie tylko z powodu niskich cen, lecz również szerokiej oferty, jaką proponują wypożyczalnie. Dzięki temu możliwe jest znacznie łatwiejsze korzystanie z nowego zaplecza.

 

Przy wyborze wypożyczalni oferującej wózki widłowe, warto zwrócić uwagę na to, z jakiej obsługi dodatkowej można skorzystać.

 

Najlepiej, aby wypożyczalnia oferowała poniższe usługi:

  • transport wózka widłowego – wypożyczalnia dostarcza wózek widłowy do klienta, a potem odbiera go od niego po zakończeniu okresu najmu
  • serwis wózka widłowego – dzięki niemu można otrzymać szybkie wsparcie w razie pojawienia się usterek sprzętu
  • szkolenia dla operatorów wózka widłowego – firma organizuje szkolenia dla pracowników z obsługi wózka

 

  1. Warunki wynajmu

Firmy zamierzające zdecydować się na wózki widłowe wynajem mogą wybrać w dwóch wariantach – krótkoterminowy oraz długoterminowy. Warto wtedy zwrócić uwagę na zasady najmu, aby mieć pewność, że oferta będzie korzystna.

 

Oczywiście, duże znaczenie ma także cena wynajmu wózka widłowego. Nie należy jednak kierować się tylko ceną, bez wzięcia pod uwagę oferty firmy, jej zakresu, warunków, a także opinii klientów.