Obroża dla psa

Każdy pies wymaga odpowiedniej i właściwej opieki właściciela. Właściwa opieka to taka, na którą składa się kilka aspektów. Należą do nich dobre i odpowiednie żywienie, regularne wizyty weterynaryjne, kontakt z opiekunem i zabawa, a przede wszystkim regularne spacery. Wyjście na spacer z czworonogiem zarówno dla niego, jak i opiekuna to przyjemność i sposób na spędzenie wspólnie czasu. Każdy odpowiedzialny właściciel powinien jednak pamiętać, że spacery z psem muszą być bezpieczne i komfortowe. Aby zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, niezbędne jest zaopatrzenie się we właściwej akcesoria. Wśród nich znajdują się mocne i wytrzymałe smycze, dopasowane i odpowiednie szelki, a przede wszystkim obroża. Trudno przecież wyobrazić sobie spacer bez obroży i smyczy.

Jaką smycz i obroża wybrać dla psa?

Zasadnicze znaczenie ma wielkość naszego czworonoga, która wiąże się z obwodem jego szyi. Taka wiedza zdecydowanie pomaga wybrać właściwą obrożę. Musimy również zastanowić się nad masą naszego psa – to jego wagi decyduje o konieczności wyboru mocnej materiałowej lub wykonanej z metalu smyczy, a także obroży. Ważne jest także dobranie dla psa takiej smyczy i obroży, które nie będą ograniczać ruchów podczas wspólnych spacerów.

 

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Przy wyborze odpowiedniej obroży dla psa ogromne znaczenie ma wielkość, a także materiał, z jakiego została wykonana. Ponadto obroża musi być dopasowany do naszego czworonoga tak, aby jej ubieranie kojarzyło się pupilowi z przyjemnością, a nie torturą. Każda obroża dla psa musi być wykonana z wysokiej jakości materiału, który nie będzie powodował obtarć ani odparzeń. Ważne jest również, aby właściwie dobrana obroża wraz ze smyczą zapewniała bezpieczeństwo. Dzięki tym dwóm elementom właściciel musi mieć możliwość bezproblemowego kontrolowania zachowania psa, a w razie konieczności zareagowania i powstrzymania pupila.

 

 

 

Informacje dodatkowe

Przy okazji zakupu obroży dla psa warto również zadbać o walory estetyczne. Spersonifikowana smycz i obroża to doskonała ozdoba dla każdego psa, a ponadto doskonała cecha charakterystyczna. Wzór w kości lub pieski pozwoli bez problemu odnaleźć pupila na placu zabaw. Warto dodać, że każda psia obroża ma jeszcze jedną bardzo ważną funkcję. Pozwala ona na zaczepienie adresówki oraz identyfikatora. Warto o tym pamiętać, ponieważ jeśli nasz psiak się zagubi osoba, która go znajdzie będzie mogła bez problemu skontaktować się lub zgłosić psa do najbliższego towarzystwa opieki nad zwierzętami. Warto pamiętać, że pies powinien mieć obrożę na szyi przez cały czas, dzięki temu nawet, jeśli ucieknie z domu, możemy mieć nadzieję, że umieszczona w smyczy adresówka pomoże odnaleźć naszego ukochanego pupila. Ku przestrodze należy dodać, że zakup tak zwanej kolczatki, czyli metalowej obroży z kolcami nie jest właściwy. Do niedawna ten typ obroży był bardzo mocny i stosowany przez wielu właścicieli. Kolczatka jednak boleśnie wbija się w szyję psa, powodując otarcia i rany, a przez to codzienne spacery z właścicielem kojarzą się z nieprzyjemnościami i bólem.