Nowe mieszkania do kupienia w Gliwicach – deweloperskie i pod klucz

Gliwice to jedno z miast w Polsce, gdzie powstaje wiele nowych inwestycji mieszkaniowych. Zainteresowani zakupem mieszkania w Gliwicach mogą zdecydować się na lokal w stanie deweloperskim albo pod klucz. Co wybrać?

Mieszkania w Gliwicach – oferta firm deweloperskich

Przystępne ceny, dobra lokalizacja, a także szeroka gama ofert – Gliwice (https://glivia.pl) cieszą się dzisiaj sporym zainteresowaniem wśród osób poszukujących dla siebie nowego lokum na Śląsku. Firmy deweloperskie stale oddają tu do użytkowania nowe nieruchomości, które rezerwowane są błyskawicznie.

 

Przy zakupie mieszkania od dewelopera w Gliwicach warto wziąć pod uwagę stan jego wykończenia. Deweloperzy oferujący nowe mieszkania mogą zaoferować je w dwóch wariantach – w stanie deweloperskim oraz pod klucz. Na co warto się zdecydować?

 

Nowe mieszkania w Gliwicach – stan deweloperski

W kwestii jak nowe mieszkania do kupienia Gliwice to miasto, gdzie większość nieruchomości sprzedawanych jest w stanie deweloperskim. To trend widoczny w całym kraju.

 

Mieszkania w standardzie deweloperskim są nadal przeznaczone do wykończenia, dlatego kupujący może zrobić to samodzielnie albo skorzystać z usług ekip wykończeniowych. Gdy prace prowadzone są we własnym zakresie, wtedy można uzyskać najniższe koszty.

 

Lokale mieszkalne w stanie deweloperskim można wykończyć według swojego pomysłu, co dla wielu osób jest największym atutem tego typu ofert.

 

Nowe mieszkania w Gliwicach – stan pod klucz

Z kolei oferta mieszkań pod klucz obejmuje wykończenie nieruchomości wykonane zgodnie z życzeniem klienta. Wówczas deweloper prezentuje klientowi katalog, w którym można znaleźć informacje o pakietach wykończeniowych, a także wchodzących w ich skład materiałach.

 

Wybierając mieszkanie po klucz, można zaoszczędzić czas oraz pieniądze, ponieważ koszty pokrywają nie tylko materiały, ale też robociznę. Co więcej, można skorzystać też z pomocy projektanta wnętrz bez dopłat.

 

Gdy chodzi o koszty, wykończenie mieszkania pod klucz oznacza dodatkowy wydatek na poziomie od około 600 złotych do ponad 2 000 złotych za metr kwadratowy zależnie od wybranego pakietu.