Plecak miejski – jaki wybrać?

Plecak miejski to idealna alternatywa dla damskiej torebki. Jest też świetnym dodatkiem do męskiej stylizacji. Jest bardzo wygodny i zmieści wszystkie podstawowe akcesoria. Jaki plecak miejski wybrać? Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę. 

Dlaczego warto zamienić torebkę na plecak?

Plecak jest bardziej komfortowy w noszeniu. Można w nim pomieścić znacznie więcej rzeczy niż w torebce. Nosząc go na plecach w mniejszym stopniu odczuwamy dyskomfort związany z wagą jego zawartości. Przyda się na co dzień – do szkoły, pracy, na trening. Z uwagi na dostępną szeroką gamę kolorystyczną będzie stylowym dodatkiem, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Plecak miejski to idealny kompan na zakupach. Ręce pozostają wolne, a równocześnie mamy pewność, że nasze dokumenty są bezpieczne na naszych plecach. Przyda się również na wycieczkę, na wakacjach. Wiele osób docenia wygodę plecaka miejskiego.

Jaki plecak miejski wybrać?

Niemalże każda osoba na pierwszym miejscu stawia design danej rzeczy, nie inaczej jest w tym przypadku. Na lato można wybrać plecak w jasnej kolorystyce oraz z odpowiednim system wentylacyjnym, aby zapobiec nadmiernemu poceniu się ciała. Warto też zwrócić uwagę na jego budowę i czy po założeniu na ramiona jest komfortowy. Będąc osobą niską i szczupłą lepiej wybrać mniejszy model – do 20 litrów. W przypadku muskularnej postury można postawić na nieco większe rozmiarowo plecaki.

Kolejny istotny aspekt to sposób zamykania. Musi być on solidny i niezbyt łatwy do otwarcia. Chodzi tutaj głównie o możliwość kradzieży. Stojąc w kolejce, kiedy to jesteśmy zajęci rozmową lub zakupami, jesteśmy bardziej narażeni na kradzież, niż w przypadku torebki. Możemy zwyczajnie nie poczuć, że ktoś otwiera plecak i wyjmuje z niego nasz portfel. W związku z tym przynajmniej główna kieszeń powinna być zamykana dwuetapowo – zamek plus klapka lub  sznurek plus klapka.

Co z ilością przegródek? Ich ilość i wielkość powinna być uzależniona od potrzeb. Plecak miejski składający się z jednej przegrody może nie ułatwić nam utrzymania porządku. Wszystkie rzeczy znajdują się w jednej komorze, więc siłą rzeczy na pewno zapanuje tam nieporządek. W głównej przegrodzie powinno być kilka kieszonek, gdzie można schować rzeczy użytku osobistego np. Podpaski, klucze, tampony, karty kredytowe czy nawet portfel – jest to też dobry patent na złodzieja. Portfel schowany w kolejnej kieszonce utrudni mu kradzież.

Warto też zwrócić uwagę na rodzaj materiału z jakiego go wykonano.  Powinien być solidny i wytrzymały. Dobrze byłoby, gdyby był też łatwy w czyszczeniu. Podczas podróży niejednokrotnie będzie brudny, więc warto ten czynnik mieć na uwadze.

Gdzie kupić?

Plecaki miejskie dostępne są w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Mnogość wzorów i kolorów może przyprawić o zawrót głowy. Koniecznie wybierzmy model uniwersalny, który będzie pasował do większości stylizacji.

Plecaki miejskie dostępne są też na platformach z rzeczami używanymi. Można tam dorwać ponadczasowe modele vintage. Są też w bardzo atrakcyjnych cenach. Koniecznie sprawdź aktualne aukcje.